Ana Sayfa / Bitcoin / Twitter Hack Olayında Çalınan Bitcoin Miktarı Belli Oldu
Twitter Hack Olayında Çalınan Bitcoin Sayısı Belli Oldu
Twitter Hack Olayında Çalınan Bitcoin Sayısı Belli Oldu

Twitter Hack Olayında Çalınan Bitcoin Miktarı Belli Oldu

Tüm dünyanın konuştuğu Twitter hack olayında çalınan Bitcoin miktarı sonunda belli oldu. Açıklanan verilere göre olayda 150 bin doları aşan Bitcoin çalındığı söylenirken bu sayının daha da fazla olmasından endişe ediliyor.

Doğrudan Twitter yönetici paneli üzerinden paylaşımların yapıldığı iddia edilen bu olayın ardından Twitter yönetimine olan tepki giderek artıyor. Nasıl bu denli bir açığın olduğunu sorgulayan kullanıcılar ise verilerinden şüphe duyduklarını dile getiriyorlar. Olayda korkulan ise sadece paylaşımlarla kalınmayıp kullanıcı verilerinin de hackerlar tarafından ele geçirilmiş olması. Dünya genelinde milyarca kullanıcının verisine sahip olan sosyal medya devi Twitter ise olaydan sonra açığın tespit edildiğini ve gerekli hamlelerin yapıldığını bildirdi.

Elon Musk, Jeff Bezos, Kanye West, Bill Gates, Jeff Bezos ve Barrack Obama gibi dünyaca ünlü isimlerin Twitter hesaplarından paylaşımlar yapıldı. Milyonlarca takipçiye sahip olan bu hesapların takipçileri ise paylaşılan gönderilere büyük çoğunlukla inanmasa da Bitcoin’lerini bahsi geçen cüzdana gönderenler olduğu biliniyor. Toplamda 150 bin dolar değerinde veya daha fazla Bitcoin’i çaldığı iddia edilen hackerların kimliği ise tespit edilebilmiş değil. Dünyayı sarsan bu olayın ardından ise Twitter yetkilileri güvenlik önlemlerini tekrardan gözden geçireceğini belirtti. Olayda sadece Twitter çalışanlarının erişebildiği yönetici paneline kadar sızılmış olması da kullanıcıları sinirlendirmeye yetti de arttı diyebiliriz.

Binlerce Dolar Çalındı!

İnsanlardan kendilerine 1.000 dolar değerinde Bitcoin göndermelerini isteyen hackerlar, karşılığında 2.000 dolar değerinde Bitcoin’in kendilerine iade edileceğini iddia ettiler. Bu paylaşımların dünyaca ünlü isimlere ait profillerden yapılması da birçok kişinin yanılmasına sebebiyet verdi. Toplamda binlerce kişiden Bitcoin’lerini almayı başaran hackerların kimliklerinin peşine düşülmüş durumda.

Twitter’ın itibarını sarsan bu olayın ardından sosyal medyada kripto para cüzdanı paylaşımlarına da engel getirildi. Şu anda birçok coine ait cüzdan adresleri herkese açık bir şekilde paylaşılamıyor. Bu denendiğinde ise kullanıcılar bir hata mesajı ile karşılaşmakta. Bahsi geçen hata mesajı ise şu şekilde:

“Bu istek otomatik olarak gönderilmiş gibi görünüyor. Kullanıcılarımızı spam ve diğer kötü amaçlı etkinliklerden korumak için şu anda bu işlemi tamamlayamıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar dene.”

Olayın ardından Twitter hisseleri de değer kaybı yaşamaktan kurtulamadı. İnsanların sosyal medya sitesine olan güvenini sarsan bu olayın ardından ekibin ne yapacağı merakla bekleniyor.

Bu Köyde Nakit Yerine Bitcoin Kullanılmaya Başlandı

 

Binance

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Kripto Dolandırıcılığı Artarken, En Güvenli Metot : Soğuk Cüzdan Nedir?

Son haftalarda, Türkiye’de maalesef kripto borsalarının bir bir dolandırıcılık veya iflas haberlerini duyuyoruz. Thodex, sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.