Ana Sayfa / Haberler / Twitter, Hissedarlara Satışa Onay Verme Çağrısında Bulundu
Binance %20 İndirim
Twitter Bitcoin İle Bağış Özelliğini Android Kullanıcıları İçin Aktif Etti

Twitter, Hissedarlara Satışa Onay Verme Çağrısında Bulundu

Sosyal medya devi Twitter Salı günü SEC’e vekaletname verdi ve hissedarlardan Elon Musk’ın satın alma görüşmeleri için 44 milyar dolarlık anlaşmanın özel toplantısına katılmalarını istedi. Sunumun ardından, Twitter Yönetim Kurulu oybirliğiyle hissedarlarının devralma anlaşması lehinde oy kullanmasını tavsiye etti.

Yönetim kurulundan hissedarlara çağrı


Twitter’ın yönetim kurulu, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifine zaten onay vermişti. Buna ek olarak, Musk’ın anlaşmada yer alan diğer işlemlerinin dürüst, iyi ve Twitter ile sahiplerinin çıkarlarına en uygun isim olduğuna inanıyor.

Kurul, pay sahiplerine birleşme sözleşmesi, üst düzey yöneticilere ödenecek tazminat ve yetersiz oy nedeniyle olağanüstü toplantının ertelenmesi için “KESİNLİKLE” oy vermelerini tavsiye etti.

Elon Musk, Twitter’ı satın alma teklifinin bir parçası olarak X Holdings I, X Holdings II ve X Holdings III olmak üzere üç kuruluş kurdu. Anlaşmaya göre Twitter, X Holdings I’in bir yan kuruluşu olan X Holdings II ile birleşecek. Ayrıca Twitter, halka açık bir şirket olmaktan çıkacak ve adi hisse senetleri, faizsiz 54.20 dolar nakit alma hakkına dönüşecek.

Hissedarların Elon Musk’ın platformu devralması için Temmuz veya Ağustos aylarında anlaşmayı oylamaları bekleniyor.

Özel toplantı, pratik olarak http://www.virtualshareholdermeeting.com/TWTR2022SM adresindeki canlı interaktif web yayını aracılığıyla gerçekleştirilecek. Pay sahipleri de özel toplantıyı canlı olarak dinleyebilecek ve internet üzerinden oy kullanabilecek.

Elon Musk, devralmadan önce sorunları çözmeye çalışıyor


Kurulun önerisi, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmayı tamamlama konusunda şüpheci olmasının ardından geldi. Buna ek olarak, sahte Twitter hesaplarının sayısı halen Musk için en önemli şey olmaya devam ediyor. Musk, sahte hesap verilerinin Twitter’da paylaşılıncaya kadar anlaşmanın devam etmeyeceğini belirtmişti.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.