Ana Sayfa / Haberler / Uniswap’in UNI çekilişinin Türkiye’nin ‘beklenmedik kazananları’ ile tanışın
Uniswap, ilk olarak yeni projeler, dolandırıcılar ve tüccarlar için tercih edilen merkezi olmayan borsa yani DEX olarak kullanıcıların hizmetine açıldı

Uniswap’in UNI çekilişinin Türkiye’nin ‘beklenmedik kazananları’ ile tanışın

Advertisements

Uniswap’in UNI çekilişinin Türkiye’nin ‘beklenmedik kazananları’ ile tanışın

Türkiye’nin Kadir Has Üniversitesi’nde “Kripto Para Birimlerine Giriş” dersine kayıt yaptıran öğrenciler, 17 Eylül’de Uniswap’in UNI token dağıtımının beklenmedik kazananları oldu. Sınıfın iki öğretim görevlisinden İsmail Hakkı Polat , Bir sınıf projesinin parçası olan , Uniswap’te bir jeton listeleme ve takas etmeye katılan 400 UNI aldı . Türkiye’nin yerel para biriminde, yaklaşık 12.000 lira veya yaklaşık 1.570 dolar değerindeydi ve bu, bazı öğrenciler için yıllık eğitim ücretinin neredeyse yarısına tekabül ediyor.

Türkiye’nin kripto para birimi ve blockchain ekosisteminin iki tanınmış ismi Polat ve Tansel Kaya tarafından öğretilen Kripto Para Birimlerine Giriş, Kadir Has Üniversitesi’nde yeni medya okuyan öğrenciler için son iki yıldır zorunlu ders olarak dahil edildi. Polat, mühendislik, hukuk, yönetim bilgi sistemleri – veya MIS – ve bunu seçmeli ders olarak alan işletme öğrencilerinin de olduğunu açıkladı.

Akademide jeton avı

Sonbaharda 2019 öğretilen ders kapsamında Kaya tarafından bir tweet göre, KHAS adlı bir ERC-20 jetonu edildi yayınlanan doğrudan belirteç ticaret yaşamaya öğrencileri izin vermek. Öğrenciler, merkezi olmayan değişim Uniswap’te listelenen jetonu satın almak için bir MetaMask cüzdanı oluşturdu.

KHAS için belirlenen olası kullanım örneklerinden biri öğrenci başkan seçimleri için bir oylama uygulamasıydı. Ancak ilkbaharda ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle çalışmalar yarıda kesildi. Kursun öğretim görevlilerine ve KHAS öğrencilerine hatırlatan olay, Uniswap’in token dağıtımı oldu ve bu sırada binlerce cüzdan sahibi 400 UNI aldı. Polat, dersin bir parçası olarak geliştirilen KHAS token için sınıfın gerçek dünya kullanım senaryosu tasarladığını belirtti. Bu konuda öğrencilerden girdi topladıklarını kaydeden Polat, şunları söyledi:

“Okulun parkı, kafeteryası, öğrenci başkan seçimleri ve ürün mağazası gibi fikirler aldık. Bu kullanım örneklerinden birini bir hafta içinde uygulamaya koyduk ve bir test formatında sınıfa sunduk. “

“Crypto 101” kursunun öğrencileri, KHAS tokenlerinin grup tarafından tasarlanan sekiz kullanım durumuna nasıl hizmet edebileceğini öğrendi. Öğretim görevlileri, KHAS aracılığıyla ödemeleri almak için üniversitenin ürün mağazası için bir QR kodu oluşturdular, ancak jetonu hangi kampüs mağazasının kabul ettiğini açıklamadılar. Bunun yerine, KHAS jetonları aracılığıyla işlem yapan ilk öğrencinin kazanan olacağı ve notlarından iki ek puan alacağı bir “jeton avı” oyunu yarattılar.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.