Ana Sayfa / Altcoinler / Uniswap’te İkinci UNI Airdrop’u İçin Oylama Yapıldı
Binance %20 İndirim
uniswap airdrop

Uniswap’te İkinci UNI Airdrop’u İçin Oylama Yapıldı

Uniswap’te İkinci UNI Airdrop’u İçin Oylama Yapıldı.

Uniswap protokolünde UNI airdrop’u için yapılan ikinci yönetişim oylaması yenilgi ile sonuçlandı. UNI token sahiplerinin yalnızca %1’i oy verdi ve yeterli bir sayıya ulaşılamadı.

Uniswap’in UNI airdrop’u için yapılan ikinci yönetişim oylaması yenilgi ile sonuçlandı. UNI token sahiplerinin yalnızca %1’i oy verdi ve yeterli bir sayıya ulaşılamadı.

17 Eylül’de Uniswap, UNI yönetişim tokenini duyurduktan sonra yaklaşık 150 milyon tokeni; önceden platformu kullanmış olan Uniswap kullanıcılarına airdrop aracılığıyla dağıtmıştı.

Uniswap’ın ikinci yönetişim oylamasının amacı, airdrop’un diğer çeşitli uygulamalarla kullananlara da genişletilmesiydi. Bu uygulamalardan bazıları ise Opyn, Monolith, Furucombo ve Dharma.

%96.7’lik bir onay oyu almasına rağmen 40 milyon oy gerekirken 38,8 milyon oy kullanıldığı için seçim geçersiz sayıldı. Yeni oylamalar sadece toplam arzın %1’inden fazla token tutanlar tarafından sunulabiliyor ve geçerli olabilmesi için tüm token sahiplerinin %4’nün oy kullanması gerekiyor.

Yeni UNI airdrop’u için belirlenen miktar 5.047.600 UNI idi – yani dolaşımdaki toplam arzın %2.3’ü. Dolaşıma yeni tokenler eklenmesinin enflasyon yaratması ve yeni token sahiplerinin satış baskısı; fiyat düşüşü korkularını arttırmıştı.

UNI token arzındaki artış

UNI’nin fiyatı, diğer DeFi tokenleriyle birlikte; piyasaya sürüldüğünden beri düşüş eğiliminde. Uniswap’ın toplam likiditesinin 2,5 milyar doların üzerine çıkmasına ve Bitcoin’in yakın zamandaki yükseliş trendine rağmen UNI’nin fiyatı 29 Ekim’de 2,62 dolarlık desteğin altına düşmüştü.

UNI/USD günlük fiyat grafiği. Kaynak: Trading View

Likidite madenciliği ödüllerinin süresi 17 Kasım’da dolacağı için Uniswap’in toplam likiditesi de sorgulanıyor. Bunun sebebi ise platformdaki likidite sağlayıcılarının UNI teşvikleri sona erdiğinde ayrılabilme olasılıklarının yüksek olduğu düşünülmesi.

Teşviklerin devam edip etmemesi için ayrı bir oylama sunulabilir.

Uniswap topluluğu, UNI’nin toplam token arzının (r430 milyon UNI token) % 43’ünü; hibeler, topluluk girişimleri, likidite madenciliği ve diğer programlar yoluyla en iyi şekilde nasıl dağıtacağına karar vermeye çalışıyor. Belki de token sahipleri, dağıtımın en iyi yolu olarak likidite madenciliğini oylar ve böylece aynı zamanda protokolün likiditesini artırır.

Bir sonraki oylamada, bu tokenlerin daha sonra dağıtılıp dağıtılmayacağına karar verilecek.

 

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

celsius network

Celsius (CEL) Bir Haftada Yüzde 300 Değerlendi

Son günlerde adından sıkça söz edilen Celsius (CEL) bir haftada %300 değer kazanmış durumda. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.