Ana Sayfa / Haberler / Ünlü Altın Savunucusundan NFT ve Ethereum Eleştirisi
Bybit

Ünlü Altın Savunucusundan NFT ve Ethereum Eleştirisi

Ünlü Altın Savunucusundan NFT ve Ethereum Eleştirisi

Ünlü yatırımcı ve sert Bitcoin (BTC) eleştirmeni Peter Schiff, gelişmekte olan NFT çılgınlığına laf atmak üzere Twitter’ı kullandı. Schiff, görüşünü daha iyi açıklamak için, küçük bir hikaye bile anlattı.

Ethereum ve NFT’ler aşırı fiyatlandı

Schiff’e göre hem non-fungible token’lar (NFT) hem de Ethereum (ETH) “aşırı fiyatlandırılmış”. Hatta kendisine göre bu, bir çeşit yüksek fiyatlı varlığın ticareti, eski bir şakayı andırıyor.

Schiff, şunları söyledi:

“ETHEREUM VE NFT TRADER’LARI, KÖPEKLERİNİ 10.000 DOLARA SATMAYA ÇALIŞAN BİR EVCİL HAYVAN SAHİBİNE BENZİYOR. BU SIRADA, BU KADAR PAHALI BİR ŞEKİLDE EVCİL HAYVAN SATIN ALIMINA İLGİ YOK. SONUÇ OLARAK KÖPEK SATICISI, KÖPEĞİNİ 5.000 DOLARLIK İKİ KEDİ İLE DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALIR.”

Schiff’in uzun vadeli rakibi, Bitcoin (BTC) evanjelisti ve What Bitcoin Did podcast’inin sunucusu Peter McCormack bile bu durumu komik buldu.

NFT çılgınlığı: JPG dosyası için 69 milyon dolar

NFT’ler, bazı değerli özelliklere sahip benzersiz blockchain tabanlı varlıklardır. Tipik olarak, bu kavram, bilginin “tokenize edilmesi” için kullanılır. Bunların arasında sanat eserleri, metinler ve hatta anlar bile bulunur.CryptoKitties öğeleriyle ilişkili ilk NFT çılgınlığı dalgası bu alanı 2017’de ünlü hale getirirken, devam eden hype ile birçok yeni multimilyoner ortaya çıkıyor gibi görünüyor. 2020’de NFT’ler spekülatif varlıklar haline geldi. Bu sırada Mike Winkelmann’ın (a.k.a. Beeple) “The First 5000 days” adlı NFT’si neredeyse 70 milyon dolara satın alındı.Bu şaheser artık NFT fonu Metapurse’ün anonim kurucusu Metakovan’a ait. Alıcı, bu NFT’nin bir gün 1 milyar dolar değerinde olacağından emin gözüküyor. Ayrıca, satın alan kişinin Singapur’da olduğu ve geçen yıl bir blockchain video oyunu için bir yarış arabası eklentisine 100.000 dolar ödediği biliniyor.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Ufak Bir Shiba Inu Yatırımıyla Yüzbinlerce Dolar Kazanan Kişi İşini Bıraktı

Ufak Bir Shiba Inu Yatırımıyla Yüzbinlerce Dolar Kazanan Kişi İşini Bıraktı

Popüler meme token projesi Shiba Inu ilginç hikayelere konu olmaya devam ediyor. Şimdi de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.