Ana Sayfa / Analizler / Ünlü Analiste Göre Bitcoin Beklendiği Gibi İlerliyor
Bybit
Ünlü Analiste Göre Bitcoin Beklendiği Gibi İlerliyor
Ünlü Analiste Göre Bitcoin Beklendiği Gibi İlerliyor

Ünlü Analiste Göre Bitcoin Beklendiği Gibi İlerliyor

Plan B adlı bir ünlü analiste göre Bitcoin beklendiği doğrultuda ilerliyor. 8 Mart tarihinde paylaştığı gönderi üzerinden çeşitli yorumlarda bulunan Plan B, Bitcoin’in 8.000 dolar seviyelerinin altına inmesinin beklenen bir hareket olduğunu belirtti.

Bitcoin için en son tahminini paylaşan ünlü analist, durumu şu şekilde özetledi:

“#bitcoin S2F tablosu bugünkü ‘çakılma’ ile uyum gösteriyor…aslında hiçbir şey olması, btc hala S2F ile uyumlu hareket ediyor.”

Stok-akım, Bitcoin fiyatının mevcut arzı ile dolaşıma giren yeni Bitcoin’leri karşılaştırarak fiyatın ne olması gerektiğini tahmin eden bir grafiktir. Bu grafik, BTC/USD paritesinin 2021 yılında bir noktada 100 bin dolara ulaşacağını öngörmekte.

Yapılan son tahminlerden ayrı olarak aynı analist tarafından Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması öncesinde piyasaların 10.000 dolar seviyesi altında kalacağı da belirtildi. Bu söz yatırımcılardan önce madencileri üzse de birçok kişinin bu yönde tahmin yürüttüğünü söyleyebiliriz. Ancak, blok ödülü olayının yaşanmasının ardından piyasalarda bir toparlanma olacağı öngörülüyor. Bu yüzden de bir süre daha piyasalarda hareketlilik olmayacağını söylemek mümkün. Ancak bu sürede kripto paraları elden çıkartmak yerine elde tutmaya devam edilmesi gerektiği öneriliyor. Aksi taktirde çıkış döneminde satın alınan Bitcoin’ler size daha pahalıya patlayacaktır. Eğer kısa vadelerde elinizde bulunan kripto parayı değerlendirebileceğinizden emin değilseniz elinizde tutmanız sizin yararınıza olacak diyebiliriz.

Bitcoin Stok Akım 2020
Bitcoin Stok Akım 2020

Bitcoin fiyatını tarihsel olarak tutturan Bitcoin stok akım grafiğine birçok kişi oldukça güveniyor. Plan B adlı kullanıcı tarafından Bitcoin için 100.000 dolar tahminini fazla iyimser düşünenlere ise ağır eleştiriler yöneltildi. Birçok analiste göre birkaç yıl içerisinde Bitcoin’de büyük bir artış görünmesi mümkün. Ayrıca karmaşa döneminde fiziksel paraların kullanılamamasının da insanları kripto paralara yönelttiğini söyleyebiliriz.

Google Chrome Uzantısı Ledger Cüzdanlarından Kripto Çalma Girişiminde Bulundu

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Başarılı Analist Bitcoin'in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı Analist Bitcoin’in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı analist kripto para lideri Bitcoin’in düşebileceği seviyeyi duyurdu. Takipçileri ile BTC’nin bu piyasada hangi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.