Ana Sayfa / Bitcoin / Ünlü Yazar Kiyosaki’den “Bitcoin Sizi Kurtaracak” Açıklaması
Ünlü Yazar Kiyosaki'den "Bitcoin Sizi Kurtaracak" Açıklaması
Ünlü Yazar Kiyosaki'den "Bitcoin Sizi Kurtaracak" Açıklaması

Ünlü Yazar Kiyosaki’den “Bitcoin Sizi Kurtaracak” Açıklaması

Advertisements

Ünlü yazar ve iş adamı Robert Kiyosaki insanlara “Bitcoin satın alın, sizi o kurtaracak.” açıklamasında bulundu. Kripto para dünyasının da yakından tanıdığı bir isim olan Kiyosaki uzun bir zamandır insanları kripto paralara yönelmek için teşvik etmesiyle biliniyor. Yakın zamanda sosyal medyadan açıklamalarda bulunan ünlü yazar Bitcoin’in bir kurtarıcı olabileceğine dikkat çekti.

Uzun bir süre önce çıkardığı “Zengin Baba Yoksul Baba” adlı kitabın yazarı olan Robert Kiyosaki özellikle de FED tarafından yapılanları eleştirdi. FED’in yüksek miktarda nakit basmasına değinen ünlü isim, bu dönemde insanları altın, gümüş ve Bitcoin’in kurtarabileceğini düşünüyor.

Kiyosaki bundan önceki paylaşımlarında da Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü başkanı Dr. Anthony Fauici’yi eleştirmişti. Söz konusu isim ABD’nin corona virüsü ile mücadele sürecinde tanındı ve yaptıkları ile ne yazık ki eleştirilerin odağı olmuş durumda.

Virüs sürecinde önemli bir ekonomik sorun bombardımanına tutulan ABD halkı ve yatırımcılar şu anda kendilerine yeni bir yatırım aracı arama derdindeler. Bu sayede en azından yapılan zararın amorti edilmesi ve enflasyondan korunulması hedefleniyor. En azından bu konuda hemfikir olan yatırımcıların yeni tercihleri ise ağırlıkla altın ve kripto paralara kaymış durumda. Salgın sürecinden beri önemli değer artışı yakalayan altına olan ilgi bir hayli fazla. Buna rağmen altın yatırımcısının 1 yılda kazandığı tutarı Bitcoin yatırımcıları sadece 1 günde elde etmişti. Bitcoin her ne kadar riskli olarak görülen bir yatırım aracı olsa da bu görüşün yavaş yavaş değiştiğini görüyoruz. Bu sayede ilerleyen dönemlerde Bitcoin’e güvenen ve yatırım yapmaktan çekinmeyen insan sayısında önemli bir artış görebiliriz. Hali hazırda virüs sürecinde yüz binlerce yeni yatırımcıyı kendisine çeken kripto paralar yakın dönemde daha da popüler bir konuma gelecektir.

BitMEX İşlem Motoru Çöktü | Hesaplardaki Birikimler Kayıp Mı?

https://twitter.com/theRealKiyosaki

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin 2 bin dolar birden düştü !

Advertisements Bitcoin 2 bin dolar birden düştü ! Bitcoin fiyatı, 19.500 dolar civarında bir çift …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.