Ana Sayfa / Haberler / Ünlü YouTuber PewDiePie Tron’a Desteğini Duyurdu
Ünlü YouTuber PewDiePie Tron'a Desteğini Duyurdu
Ünlü YouTuber PewDiePie Tron'a Desteğini Duyurdu

Ünlü YouTuber PewDiePie Tron’a Desteğini Duyurdu

Dünya genelinde en büyük YouTuber olarak gösterilen PewDiePie, Tron ekosistemine bağlı olan DLive platformu hakkında görüşlerini paylaştı. Tron’un CEO’su olan Justin Sun ise ünlü YouTuber’ın bu açıklamalarını Twitter hesabından paylaşarak platformu tanıtmış oldu.

Kısa bir süre önce Justin Sun tarafından satın alınan DLive platformu BitTorrent bünyesine katıldı. Blockchain tabanlı olarak kayıtlara geçen DLive, kısa sürede ismini duyurmayı başardı. Bunda ünlü YouTuber’ların da platform üzerinde canlı yayınlar yapmasının önemli katkısı olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyaca ünlü YouTuber PewDiePie kısa süre önce DLive platformuyla ilgili görüşlerini paylaştı. PewDiePie, hazırladığı videoda DLive’ın “BitTorrent bünyesine katılmış olmasını kutladı.” PewDiePie ayrıca BitTorrent ve Tron hakkında şu sözlerde bulundu:

BitTorrent dünyanın en büyük merkezsiz, eşten eşe (P2P) dosya paylaşım platformu ve TRON Blockchain’i ile destekleniyor. Benim DLive’a katılmamın sebeplerinden biri, DLive’ın yayıncı gelirlerinden pay almayarak içerik üreticilerini destekliyor olması. DLive ayrıca içerik üreticilerinin yanı sıra izleyicileri de ödüllendiriyor.

Tüm dünyada hızla büyümeye devam eden DLive, ülkemizde de büyük bir kullanıcı sayısına sahip. Birçok Twitch yayıncısı da aynı zamanda bu platformda yayın yaparak gelirlerini en üst seviyede tutuyorlar. Platformun yayıncılardan ücret kesmiyor olması da büyük bir artı olarak görülüyor. Bu sayede yayıncılar gelirlerinin tümünü hesaplarına aktarabiliyorlar.

Yayıncıların haricinde izleyicilerin de kazanabildiği DLive, bu bakımdan bir ilk olarak tarihe geçiyor. Kısa sürede milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmasının arkasındaki sebep olarak da bu gösterilebilir.

Telefonica, 8 Bin İspanyol Şirkete Blockchain Erişimi Sağlayacak

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.