Ana Sayfa / Haberler / Upbit Borsası Hacklendi | Toplam Zarar 49 Milyon Dolar
Upbit Borsası Hacklendi 49 Milyon Dolar Çalındı
Upbit Borsası Hacklendi 49 Milyon Dolar Çalındı

Upbit Borsası Hacklendi | Toplam Zarar 49 Milyon Dolar

Advertisements

Güney Kore merkezli bir kripto para takas platformu olan Upbit borsası hacklendi ve 49 milyon dolar zarara uğradı. Kısa bir süre önce bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradığı belirtilen Upbit, toplam zararın 49 milyon doları aştığını belirtti. Kullanıcılara bu zararın iade edileceği sözünü veren kripto para borsası, olayın nedenlerini araştırmaya başladı. Bu saldırı ile birlikte büyük bir güven kaybına uğrayan Upbit, kullanıcılarından özür dileyerek olayın peşine düştü. Borsaya saldıran bilgisayar korsanlarının peşine düştüklerini açıklayan firma yetkilileri, onları bulmayı hedeflediklerini belirtiyor. Saldırıdan sonra para çekme ve mevduat hareketleri önlem olarak kapatıldı. Hizmetlerin kısa süre içerisinde tekrar normale dönmesini umut eden Upbit, bu kısıtlamanın 2 hafta kadar sürebileceğini söylüyor.

Olayın henüz yeni olduğunu belirtmek gerek. Bugün saat 4 sularında bilgisayar korsanlarının saldırısına uğrayan kripto para borsası, olaydan yarım saat sonra bakım nedeniyle borsayı durdurduğunu açıkladı. Daha sonrasında olaya ilişkin detaylar ortaya çıkarken, zararın yaklaşık 49 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor. Hareketli saatler geçiren borsadan bugün faaliyetlerin durdurulmasına kadar olan zamanda toplam 100 milyon doları aşkın kripto para çıkışı yaşanmış. Bunun yaklaşık yarısının bilgisayar korsanları tarafından olduğu belirtilirken, diğer hareketlerin normal kullanıcılar tarafından yapıldığının altı çizildi. Toplamda 342.000 kadar Etherum’un çalındığı açıklanan Upbit borsasındaki kullanıcılarının zararlarının karşılanacağı açıklanıyor. Kullanıcılarına bu konuda sözler veren kripto para borsasının CEO’su Lee Seok-wu, olaya ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Son zamanların en büyük saldırısına uğradığı belirtilen borsa, bilgisayar korsanlarının peşine düştüklerini tekrar tekrar açıklıyor. Şuan bakımların devam ettiği borsa bir süre faaliyetlerini askıya çekme kararı aldı. Daha sonrasında kullanıcıların tekrardan işlemlerine devam edebileceği belirtiliyor.

Bitcoin Faizi İle Kripto Para Kazanmak Mümkün

https://upbit.com/

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.