Ana Sayfa / Altcoinler / Usta Analist Altcoin Tahmini İle Dikkatleri Üzerine Çekti
Usta Analist Altcoin Tahmini İle Umutlandırdı
Usta Analist Altcoin Tahmini İle Umutlandırdı

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Dikkatleri Üzerine Çekti

Uzun bir süredir analizleri ile ün salmış usta analist Benjamin Blunts (@SmartContracter), altcoin tahmini ile dikkatleri tekrardan üzerine çekti. Bitcoin’de işlerin iyi gitmediğini belirten Blunts, altcoin piyasalarına daha dikkatli bakılması gerektiğini düşünüyor.

Usta analiste göre Bitcoin’de uzun bir süredir aşılamayan seviyeler yatırımcıları artık bıktırmış durumda. Her ne kadar boğaların destekleri ile belirli bir seviyenin altına inmese de Bitcoin’de yükseliş de zor görünüyor. Bu yüzden de yatırımcıların yeni hedefinin altcoinler olması gerektiği belirtildi. Daha düşük hacme sahip olan altcoin birimleri özellikle de şu dönemde iyi bir kazanç sağlayabilir. Birçok kripto balinasının hali hazırda altcoin yatırımlarına ağırlık verdiğinin bilindiği şu günlerde bu fikrin akıllara yattığını da söylemek mümkün.

Ünlü analist Benjamin Blunts, artık Bitcoin’de sabrı taşanların varlıklarını altcoinlere kaydırdığını belirtiyor. Bu sebepten dolayı da altcoin piyasalarının diğer günlere göre çok daha fazla hareketleneceğine kesin gözüyle bakılmakta.

Uzun bir süredir 10.000 dolar direncini kıramayan ve o seviyelerden sürekli olarak geri tepen Bitcoin, yatırımcısını uzun bir süredir memnun edemiyordu. Yazının kaleme alındığı sıralarda da 9.167 dolarlık değeri ile kripto para lideri hiç de umut vermiyor. Son 24 saatte her ne kadar işlem hacmi yüksek olsa da bunun piyasalar üstünde etki gösterememesi birçok kişinin sabrını taşırmış durumda. Bu yüzden de artık sabrı dolan kişilerin yeni sulara yelken açacağı düşünülüyor.

Para Altcoin’lere Akacak!

ABD’de piyasaların corona virüsü etkisinden kurtulamamış olması da insanları kripto paralara iten etmenler arasında. Yüksek endekse sahip hisse senetlerinde bile düşüş görülmesi yatırımcıları klasik borsalardan itmeye başladı. Bu yüzden de fırsatın altcoinlerde ve Bitcoin’de aranacağı düşünülüyor. Şu sıralarda kripto para liderinde de işler iyi gitmediği için diğer popüler birimlere bir akış başlayacağı belirtildi. Yaptığı tutarlı tahminleri ile meşhur olan analist Blunts şunları da ekledi:

“Benim teorime göre BTC dağılmaya devam ediyor ve para Bitcoin’den daha iyi performans gösteren altcoin’lere akabilir.”

Analiste göre kartopu etkisi yaratabilecek güçte olan bu olayın etkileri ilerleyen dönemde çok daha açık bir şekilde görülmeye başlanacak.

Üniversiteyi Hackleyip 1.14 Milyon Dolarlık Bitcoin Fidye Aldılar

https://twitter.com/SmartContracter

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Kripto para borsası Koindex ile METEFE arasında imzalanan ortaklık kullanıcıları memnun etmiş görünüyor. Bu ortaklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.