Ana Sayfa / Ekonomi Haberleri / Uzmanlar Açıkladı : 2021 Altın Yılı Olabilir
Bybit
altın haberleri

Uzmanlar Açıkladı : 2021 Altın Yılı Olabilir

Uzmanlar Açıkladı : 2021 Altın Yılı Olabilir

Kitco analisti Anna Golubova Altın fiyatıyla ilgili Analist görüşlerine yer verdi ve haftaya izlenecek verileri açıkladı.Golubova’nın vurgularına hep birlikte bir bakalım.Yatırımcıların hisse senedi karlarını alıp sermayelerini daha güvenli varlıklara yeniden kaydırdıklarını düşünen analistlere göre, bu hamle altın için son derece faydalı olabilir.

Tarihsel Olarak Altın İçin Aralık Ayının Son Haftası

Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible, “Tarihsel olarak, yatırımcıların geçmişte yapılan bazı hatalar üzerinde düşündüklerini görme eğilimindeyiz.” diyor ve ekliyor:

“OLABİLECEK OLAN ŞEY, BAZI İNSANLARIN ABD HİSSE SENETLERİNDEN KAR ELDE ETMEYİ SEÇMESİ VE SERMAYEYİ ALTIN GİBİ VARLIKLARA DAĞITMASIDIR. BU NEDENLE ALTIN FİYATINDA BİR HAREKETLİLİK GÖRÜLEBİLİR.”

Mevsimsellik açısından bakıldığında, Altın fiyatı Aralık sonu ve Ocak başında iyi performans gösterme eğilimindedir.

Sarı Metal Fiyatı İçin 2021 Senaryosu

FXTM baş piyasa stratejisti Hüseyin Sayed, “Varlık yöneticileri bir miktar kar ayırmak ve portföylerdeki riski azaltmak isterse, altın muhtemelen 2020’nin son günlerinde bazı önemli girişler görebiliyor” diyor.

Sayed ayrıca “reel faiz oranları negatif bölgede işlem görmeye devam ettiği sürece sarı metal konusunda pozitif kalıyoruz. Bu yaklaşımımız aynı zamanda 2021 senaryomuz” vurgusu yapıyor.

Altın

Bu nedenle önümüzdeki hafta altın nihayet ons başına 1.900 $’a ulaşabilir. Ancak Streible, daha yüksek sürdürülebilir bir hareket için, kıymetli metalin onsunun 1.920 doların üzerinde kapanması gerektiğini ifade ediyor.

Altın Boğaları Avantajı Elde Tutuyor

Kitco’nun kıdemli analisti Jim Wyckoff, altın boğalarının önümüzdeki hafta kısa vadeli teknik avantaja sahip olduğunu söyledi. Wyckoff konuyla ilgili olarak şu ifadeyi kullanıyor:

“İLK DİRENÇ SALI GÜNÜNÜN YÜKSEK SEVİYESİ 1.889.40 $ VE ARDINDAN 1.900.00 $’DA GÖRÜLDÜ. İLK DESTEK BU HAFTANIN DÜŞÜK SEVİYESİ OLAN 1.859.00 $ VE ARDINDAN 1.850.00 $’DA GÖRÜLDÜ. BOĞALARIN YÜKSELİŞ TRENDİNİ CANLI TUTMAK İÇİN YAKINDA YENİ BİR GÜÇ GÖSTERMESİ GEREKİYOR. BOĞALARIN BİR SONRAKİ YUKARI YÖNLÜ FİYAT HEDEFİ, ŞUBAT VADELİ İŞLEMLERİNDE KASIM AYININ YÜKSEK SEVİYESİ OLAN 1.973,30 $’DA SAĞLAM DİRENÇ ÜZERİNDE BİR KAPANIŞ YAPMAK.”

Genel olarak, 2020 altın için çok olumlu bir yıl oldu ve fiyatlar yılın başından bu yana %22’den fazla arttı. Şubat Comex Altın vadeli işlemleri şu anda gün içinde %0.23 artışla 1.882.50 seviyesinde işlem görüyor.

2021 Rekorlar Yılı Olabilir

Analistler değerli metale olumlu bakıyor ve birçoğu yeni yılda yeni rekor seviyeler görmeyi planlıyor.OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Kitco News’e verdiği demeçte, önümüzdeki yıl için en önemli altın fiyat seviyelerinden birinin 2.300 $ olduğunu söyledi.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Altın Fiyatları Bu Gelişmeye Nasıl Tepki Verdi?

Altın Fiyatları Bu Gelişmeye Nasıl Tepki Verdi? Kitco analisti Neils Christensen bugünkü yazısında Altın fiyatlarının seyrini konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.