Ana Sayfa / Bitcoin / Uzmanlara Göre Bitcoin Fiyatı 9.500 Doları Görebilir
Uzmanlara Göre Bitcoin Fiyatı 9.500 Doları Görebilir
Uzmanlara Göre Bitcoin Fiyatı 9.500 Doları Görebilir

Uzmanlara Göre Bitcoin Fiyatı 9.500 Doları Görebilir

Yeni yıla iyi bir giriş yapan kripto para lideri Bitcoin, uzmanlara göre 9.500 doları görebilir. Dünkü çıkışın ardından bir anda %5 kadar değer kaybeden BTC, birçok yatırımcıyı şaşırtmıştı. En azından birkaç gün daha çıkış çizgisinin devam etmesi beklenmekteydi. Buna neden olarak ise “halving” işlemi öncesi yapılan toplu işlemler gösteriliyor. Birçok küçük ölçekli yatırımcı ödül yarılanmasının Bitcoin’e kötü etki yapacağını düşünerek yatırımları için yeni bir yol haritası çizmeye karar verdi. Bu toplu düşüncenin de fiyatlarda etkisini gösterdiğini söyleyebiliriz.

Bitcoin Fiyat Grafiği
Bitcoin Fiyat Grafiği

Bitcoin’e ait son 1 haftalık verilere baktığımızda son 1 gün hariç istikrarlı bir çıkış görüyoruz. Bu çıkışın ay sonuna kadar devam edeceğini savunan birçok uzman, Bitcoin’in kısa bir süre sonra 9.500 dolara kadar çıkabileceğini ortaya atıyor.  Bitcoin, jeopolitik olayların kripto para birimini etkileyip etkilemediğine dair farklı görüşlere rağmen, İran’daki kriz büyürken değerine değer katmıştı. Buna göre yaşanan olayların tıpkı ulusal paralara etki gösterdiği gibi, kripto parala piyasalarına da etki gösterdiğini söyleyebiliriz.

Ünlü kripto para analisti Van de Poppe, potansiyel artışların BTC/USD paritesini çarşamba günkü zirveden çok daha fazla öteye götürebileceğini belirtti ve ekledi:

“İstikamet yukarı ve hedef 9.500 dolar (veya 11.000 dolara… 9.500 seviyesine. Herkes kısa vadeli işlem yapacak -> ekstra artış olacak).”

Yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Van de Poppe, birçok kripto para takipçisini umutlandırdı. Kripto paralarda yaşanan 1 günlük düşüş seyrinin sürmemesi de kripto para yatırımcıları tarafından umulan olaylardan birisi. Birçok altcoin, tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi düşüş yaşadılar. Yaşanan bu düşüşün kısa süreli olduğu tahmin ediliyor. Kısa bir süre sonra piyasaların tekrardan çıkış seyrini izlediğini görebiliriz.

Binance, Avustralya Doları ve Tayland Bahtı Desteğini Duyurdu

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Twitch Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Twitch, Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Ülkemizde ve dünyanın büyük bir bölümünde özellikle oyuncular tarafından sevilen Twitch, kripto para ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.