Ana Sayfa / Bitcoin / Venezuela’da İlk Bitcoin Atm’si Açıldı
Venezuela'da İlk Bitcoin Atm

Venezuela’da İlk Bitcoin Atm’si Açıldı

Gün geçmiyor ki kripto para birimleri ile ilgili yeni ve sevindirici bir haber daha çıkmasın. Bildiğiniz üzere Venezuela 10 yıldır derin ve ağır bir kriz yaşıyor. Ülkenin para birimi çöp olmuş durumda. İnsanlar 1 aylık maaşlarıyla sadece ekmek alabiliyor ve kök sebzeler tüketiyor. Venezuela ağır kriz koşulları nedeniyle sağlıklı yiyeceklere erişemediğinde geçen yıl herkes ortalama 8 kilo kaybetti. Tüm bu olumsuz gelişmeler venezuela’nın kullandığı Güçlü Bolivar’ın tarihe karışmasına neden oluyor. Gün geçtikçe Venezuela’da kripto para kullanımı artıyor. Peki çöken ekonomiyi kripto paralar kurtarabilecek mi ?

Pek Çok Girişim Yapıldı

Venezuela, bitcoin atm’si açmak için sayısız girişimde bulunsa da henüz yeni başarılı olabildi. Gelen haberlere göre, Kolombiya sınırının yakınlarında kurulan ilk bitcoin atm’si ile kullanıcılar para birimlerini bitcoin’e yatırmaya başladı. Venezuela’da asgari ücret 30-40 dolar civarında, ancak ülkede öyle enflasyon var ki maaş alındıktan bir hafta sonra paranın değeri 10 dolara kadar düşebiliyor fiyatlar nerdeyse her hafta ikiye katlanıyor. Bu gibi hiper enflasyonist ortamda vatandaşlar paralarını kripto paralara çevirerek hem değer kaybını engellemiş hem de yatırım yapmış oluyorlar.

Yapılan açıklamalara göre Venezuela ekonomik krizden kurtulabilmek için kripto para birimlerini kullanmaya devam edecek. Şehrin pek çok noktasına Bitcoin Atm’si açılacak.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Rockefeller Ailesi'ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Dünya genelinde en zengin ailelerden birisi olan Rockefeller, bilindiği üzere birçok yatırım bankası üzerinden işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.