Ana Sayfa / Bitcoin / Venezuela’da İnternet Olmadan Kripto Para Gönderilebilecek
Venezuela'da İnternet Olmadan Kripto Para Gönderilebilecek

Venezuela’da İnternet Olmadan Kripto Para Gönderilebilecek

Kötü bir internet hizmeti bulunan Venezuela’da artık internet olmadan da kripto para göndermek mümkün olacak. Venezuela borsası Criptolago ile işbirliği yapan hükümet, sms ile kripto para gönderilebileceğini duyurdu. Bu sayede işlemlere daha da hız kazandırılması ve internet olmadan yapılması sağlanmış olacak.

Ülke içerisinde internet hizmetinin yeterli olmaması nedeniyle insanlar kripto paralardan uzak kalıyorlardı. Criptolago tarafından duyurulan sms ile kripto para gönderme hizmeti sayesinde bu sorun ortadan kalkmış olacak. Söz konusu hizmetin Venezuela Devlet Başkanı Maduro tarafından yapılan çağrılar sonrasında geliştirildiği biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Maduro tarafından yerli kripto para birimi Petro için çevrimdışı ödeme sistemi gerekliliği duyurusunun ardından bu ihtiyaç da giderilmiş oldu.

Criptolago borsasının Twitter hesabından da paylaşılan duyuruda artık sms ile kripto para göndermenin mümkün olduğu duyuruldu. Ayrıca yazıda Nicolas Maduro tarafından bu isteğin belirtildiğinin de altı çizildi. Böylece borsada listelenen tüm kripto para birimleri için kullanıcılar sms ile transfer yapabilecekler. Bu birimler ise Bitcoin, Petro, Litecoin, Dash ve Glufco olarak bildirildi. Glufco adlı birimin ise Venezuela kripto yatırım borsasının kendi tokeni olduğunu hatırlatalım.

Venezuela’nın kendi kripto para birimi olan Petro ne yazık ki stabil bir değere sahip değil. Hükümet tarafından Petro’nun değeri 60 dolara yakın olarak açıklansa da bu değer Criptolago borsasında 20 dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu da Venezuela halkının Petro’ya yatırım yapmamasının önündeki başlıca sebeplerden birisi olarak gösterilebilir. Ayrıca ülkede hali hazırda insanların geçimini zor sağlıyor olmaları da onların kripto paralardan uzak kalmasına sebep olan etmenlerin başında geliyor. Zaten Petro’nun çıkartılış amacının da ülkenin kendi para biriminin fazla değersiz olmasından ve en ufak bir şey için bile fazlasıyla kağıt para kullanılması gerekmesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle ülke geneline yayılmak istenen Petro için birçok teşvik edici hizmet hayata geçirilmeye devam ediyor.

Her Gün Yüzlerce Bilgisayara Kripto Para Virüsü Bulaştığı Ortaya Çıktı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

Kripto para piyasasında bir meme coin olarak geçen ve oldukça komik bir gelişime sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.