Ana Sayfa / Haberler / Visa ve Mastercard Kripto Kartı Veren Kuruluşlar Üzerinde “Gelişmiş İnceleme” Yürütüyor
Binance %20 İndirim
visa haberleri

Visa ve Mastercard Kripto Kartı Veren Kuruluşlar Üzerinde “Gelişmiş İnceleme” Yürütüyor

Visa ve Mastercard Kripto Kartı Veren Kuruluşlar Üzerinde “Gelişmiş İnceleme” Yürütüyor.

Ödeme devleri Visa ve Mastercard, kripto şirketlerinde diğer olası kart verenlere göre daha sıkı kontroller yapıyor.Kripto para ortakları, müşterilerine kart sunma onayından önce dolandırıcılık ve kara para aklama durumları hakkında ayrıntılı bilgi vermek zorunda.

Gelişmiş Özen

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, süreci “tipik ihraççılar için yaptıklarımızın yanı sıra gelişmiş özen” olarak nitelendirdi.Artan sayıda cüzdan ve borsa işletmesinin kartları piyasaya sürmesiyle, kripto sektörü Visa ve Mastercard için yeni bir savaş alanı haline geldi. Her iki işletme de son aylarda sektördeki gelişmelerin reklamını yaptı.Temmuz ayında, Londra merkezli cüzdan sağlayıcısı Wirex, Wirex’in eski ödeme ortağı Wirecard’ın çöküşünden kısa bir süre sonra ortaya çıkan bir gelişme olan Mastercard tarafından ana üyelik lisansı alan ilk yerel kripto şirketi oldu.Mastercard, yaptığı basın açıklamasında, kripto çabalarının genişletilmesinin, ortakların piyasaya güvenli, uyumlu kartlar getirmesini “daha basit ve daha hızlı hale getireceğini” söyledi.

Yeşil Işık Yakılan Kripto Ortaklıkları

Visa, geride kalmamak için Kasım ayında Fast Track programının genişletildiğini duyurdu ve daha geniş bir fintech firmasına 61 milyon üye işyeri ağına erişim sağladı. Her ikisi de İngiltere merkezli olan Crypto.com ve eToro, yeşil ışık yakılan kripto ortakları olarak belirlendi.Sheffield  bu noktada “Visa, kripto cüzdanları için tercih edilen ağ olmayı taahhüt ediyor. Hızlı İzleme, bize gelip kart programlarını yerden kaldırabilecek yeni nesil ve yeni bir kart yayıncı dalgasına sahip olmanın kolay bir yolunu bulmanın gerçekten ilk adımı ”vurgusu yapıyor.

Ancak kripto şirketleri, sahadan ayrılmadan önce, kart ağlarını, bir müşteri kartını kullanarak bir şey için ödeme yapmaya çalıştığında itibari paraya dönüştürdükleri kriptoların platformlarına saygın bir kaynaktan geldiğine ikna etmeli.Hem Visa hem de Mastercard ile çalışma deneyimi olan Wirex CEO’su Pavel Matveev, Visa’nın, Wirex’in de kullandığı Chainalysis ve Elliptic gibi araçları kullanarak bireysel işlemlere “yasal kaynaklardan” gelip gelmediğini sorduğunu söyledi.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.