Binance %20 İndirim
Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, Ethereum’un Yeni Yol Haritasını Paylaştı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, yeni bir aşama olan “The Scourge” ile yeni bir Ethereum haritası paylaştı ve sansür direnci ile kuantum kanıtına odaklandıklarını duyurdu.

Vitalik Buterin Cumartesi günü güncellenmiş bir Ethereum yol haritası paylaştı. Merge başarıyla tamamlandıktan sonra, sonraki aşamalar Surge, Scourge, Verge, Purge ve Splurge olarak belirlenmiş görünüyor.

Büyük değişiklikler arasında bulunan “The Verge” dikkatleri üzerine çekti. “Doğrulamak” için The Verge; oyun sonu tamamen SNARKed Ethereum olacak; güvenilir ve nispeten güvenilir tarafsız işlem günlüğü sağlayan ve MEV sorunlarını ele alan yeni bir “The Scourge” aşaması; ve Faz 2 Merge kilometre taşı olarak son yuva durumunda.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum yol haritasını güncelledi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 5 Kasım’da bir tweet’te Ethereum’un güncellenmiş yol haritasını paylaştı. Spesifik olarak, Ethereum’un planı artık işlemin güvenilirliğini ve adil tarafsız katılımını sağlamaya odaklanan “The Scourge” adlı ek bir aşamaya sahip. Ayrıca, Ethereum’un hisse ispatına geçtiğinde Merge’ten sonra ortaya çıkan merkezileşme ve sansür risklerini ele alıyor gibi görünüyor.

Verge, daha az kanıtta daha fazla veri depolayan ve daha küçük düğüm boyutlarına izin veren “verkle trees” getirecektir. Artık söz konusu aşama, SNARK bloklarını doğrulamayı kolaylaştırmak için “doğrulama” özelliğine de sahip.

Her kategori ayrıca daha spesifik kilometre taşlarına sahiptir. “endgame” protokolünün gerekli bir parçası olarak, kuantum kanıtının rolü daha net hale gelecektir.

Ethereum bloklarının %51’i OFAC standartlarını karşıladıktan sonra, Ethereum sansürünün yükselişi büyük bir endişe haline gelmiş görünüyor. MevWatch verilerine göre son 24 saatte OFAC uyumlu blok madenciliği %73’e ulaştı. Vitalik Buterin, “The Scourge” aşamasıyla MEV’in sorunlarını çözmeye çalışıyor. Buterin, Ethereum üzerindeki sansürü azaltmak için “kısmi blok müzayedeleri” gibi bazı önerileri bile paylaştı.

“Kısmi blok müzayedelerinin” blok üretimini merkezsizleştireceğine ve üreticilerin gücünü sınırlayacağına inanıyor. Ek olarak, sansürsüz MEV-Boost rölesinin benimsenmesi, Ethereum’un tarafsızlığını sağlayacaktır.

Ethereum (ETH) fiyatı 1650 doların üzerine çıktı

ABD Ekim ayı istihdam verilerini yayınladıktan sonra Ethereum fiyatı dünden beri yükselişe geçmiş görünüyor. İşsizlik %3,6’lık beklentilere karşı %3,7’ye yükseldi. Haber saatleri itibariyle, Ethereum fiyatı son 24 saatte %4’ten fazla artışla 1651 dolardan işlem görüyor. Ethereum için 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviye sırasıyla 1.569 dolar ve 1.661 dolar. Bu arada, Bitcoin fiyatı da büyük bir toparlanma gördü ve 21.440 dolara ulaştı.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Güncellemeden Bu yana 1.8 Milyar Dolarlıık ETH Yakıldı

Ethereum Fiyatında Yeni Beklentiler! – 16 Ekim ETH Analiz

Genel piyasa belirsizliği devam ederken, Ethereum fiyatı yatay hareketini dar bir aralıkta sürdürüyor. Şu anda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.