Ana Sayfa / Altcoinler / Vitalik Buterin, SENS Araştırma Vakfına 2,4 Milyon Dolarlık Ethereum Bağışı Yaptı
vitalik-bulterin-ethereum-bagisi

Vitalik Buterin, SENS Araştırma Vakfına 2,4 Milyon Dolarlık Ethereum Bağışı Yaptı

Yaşa bağlı hastalıkların tedavisinde yardım amaçlı araştırma yapan SENS Araştırma Vakfının internet sitesinde yapılan basın açıklamasına göre, Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin tarafından 2.4 milyon $ ‘lık Ethereum bağışı yapıldı.

Vakıf, insanlara daha önce hiç olmadığı kadar yaşamak için insanların biyolojik yaşlarını uzatmak için gençleştirme tedavileri araştıran bir gerontolog Aubrey de Grey tarafından 2009’da kuruldu .

Basın bülteninde Aubrey’in de Grey’in kitabını gençken okuduğu andan beri hayranlarından biri olan Buterin, şunları ifade etti:

“Kişisel olarak SENS’in çabalarını destekleme fırsatı ile kutsanmış olmaktan dolayı mutluyum. İnsanlığın karşılaştığı en büyük sorunlardan biri olan yaşlanma hastalıklarına çözüm üretmeye odaklandıkları nokta, dünya genelindeki milyonlarca insanın yaşamını olumlu bir şekilde etkilemek demektir.”

SENS Araştırma Vakfına daha önce, anonim Bitcoin-only bağış fonu olan Pineapple Fund’tan – Aralık 2017’de bir milyon dolar ve 2 Şubat’ta 1 milyon dolar olmak üzere toplam 2 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) bağışı yapıldı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.