Ana Sayfa / Altcoinler / Volkswagen Teknoloji Direktörü, Blockchain Vakfına Katılıyor
wolkswagen-iota

Volkswagen Teknoloji Direktörü, Blockchain Vakfına Katılıyor

Advertisements

İnternet of things (şeylerin interneti) (IoT) için kar amacı gütmeyen bir Blockchain vakfı olan IOTA Vakfı, Volkswagen’in teknoloji direktörü (CDO) Johann Jungwirth’in Denetleme Kurulu’na katılacağını açıkladı.

IOTA platformu, Nesnelerin interneti (Internet of Things, kısaca IoT), fiziksel nesnelerin birbirleriyle veya daha büyük sistemlerle bağlantılı olduğu iletişim ağıdır. Nesnelerin tekil anahtar (unique identifier) ile işaretlenerek İnternet altyapısı üzerinden birlikte çalışabilmesi ve bu sayede küçük parçaların toplamından daha büyük değerler oluşturulması öngörülmüştür.

Bosch da IOTA Vakfına Destek Çıkmıştı

Aralık ayında IOTA vakfı, Bosch Grubunun kurumsal girişim sermayesi şirketi olan Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC)’nin önemli bir miktar IOTA satın aldığını resmen açıkladı. Yapılan IOTA alımı sonrası RBVC’nin ortağı olan Dr. Hongquan Jiang da IOTA Vakfı’nın danışma kuruluna katılmıştı.

Şirket kısa süre önce Microsoft ile yanlış yorumlanan bir ortaklık bildirisi haberine konu olmuştu. Ancak bu haber daha sonra Microsoft tarafından yalanlandı. IOTA fiyatı özellikle Microsoft ile işbirliği yapacağı hakkında çıkan dedikodular sırasında oldukça yükselmiş,  5.50 dolara kadar çıkmıştı. Microsoft ile işbirliği iddialarının çürütülmesinden sonra ITOA son aylarda belirgin bir düşüş kaydetti. CoinMarketCap’in verilerine göre IOTA, yazıyı yayınlama saati itibariyle yaklaşık 2.46 dolar seviyesinde işlem görmekte.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Defi Için Arbitaj Merkezi : Swaprol Nedir ?

Advertisements Arbitraj için En Teknolojik Platform Swaprol platformu, borsalar arası arbitraj ticareti için uygun bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.