Ana Sayfa / Haberler / Walmart Blockchain Üstünde Yoğunlaşıyor
Walmart Blockchain Üstünde Yoğunlaşıyor
Walmart Blockchain Üstünde Yoğunlaşıyor

Walmart Blockchain Üstünde Yoğunlaşıyor

Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde faaliyetlerini sürdüren Walmart, blockchain üstünde yoğunlaşıyor. Perakende devi tarafından yapılan açıklamalarda şirketteki veri trafiğinin hafifletilmesi için blockchaine ihtiyaç duyulduğu açıklandı. Blockchain teknolojisinin gücünden aktif olarak birçok alanda yararlanan Walmart, şimdi de blockhain sistemiyle kuryelerini kontrol edecek. Kuryelerin günlük olarak şirkete aktardığı 500.000 veriyi kontrol etmek için geliştirilen sistem sayesinde daha az zaman harcanacak. DLT Labs adı verilen bir şirketle çalışacak olan Walmart, bu şirket sayesinde kuryelerin hareketlerini blockchain sistemine bağlamayı hedefliyor. Geliştirilecek olan sistem bir nevi deneme için şimdilik sadece Kanada Walmart şubelerinde aktif olarak kullanılacak. Olumlu dönüşlerin alınması halinde sistemin tüm Walmart ağına bağlanması beklenmekte.

”Kurye ve kargo partnerlerimiz günde 500 binden fazla ürün taşıyorlar ve bu da çok fazla oranda veri ortaya çıkmasına yol açıyor. Blockchain teknolojisi bu noktada bize bu veriyi çok daha efektif ve iyi bir şekilde kullanma fırsatı sunuyor ki biz de bunu kullanmak istiyoruz.”

Devasa perakende şirketlerinden Walmart’ın kurye ve kargo partnerlerine ilişkin sistemine de dahil olan blockchain dünyasında gelişmeler devam ediyor. Özellikle Asya ülkelerinde geliştirilmeye başlanan blockchain teknolojisi ile birçok farklı konuda atılım yapmak mümkün. Hindistan bu teknolojiyi savaşlarda kullanmak isterken, Avrupa ülkeleri ise daha çok şirketler arası veri aktarımında kullanıyorlar. Tamamen geliştiricisinin yönlendirmesine bağlı diyebileceğimiz blockchain teknolojisini birçok alanda kullanabiliyoruz. Ülkemizin de bu konuda çeşitli çalışmalara hazırlandığı hatırlatmak gerek.

Bitcoin’de Yorum ve Analiz Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.