Ana Sayfa / Altcoinler / Western Union ve Ripple Ortaklığı Geliyor
western-union-ripple

Western Union ve Ripple Ortaklığı Geliyor

2018 yılı Ripple fiyatı açısından cehennem gibi başladı. XRP, 4 Ocak tarihinde tüm zamanların en yüksek olan 3.8 dolardan bu yana değerinin %70’ini kaybetti. Bununla birlikte, iş ortakları listesinin büyümeye devam etmesi nedeniyle, San Francisco merkezli blok zincir şirketinin işleri yoluna girmeye başlayabilir. Listeye son eklenen dev şirket, transferleri XRP ile test etmeye başlayan küresel para transfer devi Western Union oldu.

Yeni ortaklar açısından Ripple, 2018 yılına harika bir başlangıç ​​yaptı, geçen hafta Dubai merkezli BAE Borsası ile birleşti ve Asya e-ödeme devi LianLian ile ortaklık kurarak Çin online alışveriş pazarına girdi. Şirket ayrıca Moneygram ve yüzlerce finansal kuruluş ile bankayla fon transfer masraflarını düşürme ve hızları artırma konusunda anlaşma imzalamış durumda.

Para Transfer Devi ile Anlaşma

Western Union genel müdürü Hikmet Ersek, analistlere bu hafta yaptığı açıklamada, şirketin işlemleri halletmek için Ripple’ı denemeye başladığını söyledi. Şirketin teknolojiden sorumlu başkanı Sheri Rhodes medyaya şunları söyledi:

“İşimiz için olası blokaj uygulamaları araştırmaya devam ediyoruz ve Ripple ile bazı uzlaştırma testleri yapıyoruz. Genel olarak, işlem çözümleme, işletme sermayesi optimizasyonu, düzenleyici teknoloji ve dijital kimlik gibi alanlara bakıyoruz “dedi.

Ödemeleri ve işlemleri kolaylaştıracak iki temel ürün Ripple tarafından sunulmaktadır. 100’den fazla finansal kuruluşun şu anda kullandığı xCurrent, gerçek zamanlı mesajlaşma ve bankalar arasındaki gerçek zamanlı çözümü mümkün kılıyor.

Western Union, bu XRP tabanlı xRapid sistemini deniyor, bir Ripple sözcüsü şöyle dedi: “Bir süre Western Union ile farklı ürünler denedik. Ödeme akışlarında XRP’yi kullanan xRapid’in pilot uygulamasına yönelik çalışmalarımızdan dolayı heyecan duyuyoruz “dedi.

Ripple Fiyatı Anlaşmalara Nasıl Reaksiyon Gösterecek?

XRP fiyatının haberlere tam olarak tepki vermediği halde, global ödeme sağlayıcıları bunu günlük olarak kullanmaya başlarsa etkisinin olacağından emin olabilirsiniz. Çoğu altcoin son 24 saat içinde değer kazandı ve XRP bunlardan bir tanesi. Yazım anında %9’dan daha fazla değer kazandı. Son 1 haftada %30 üzerinde kazanç elde etti ve bu dev potansiyel ortaklık anlaşmalarının sonucu olarak yükselişe devam ediyor. XRP şu anda 45 milyar doları aşkın bir pazar payı ile üçüncü en büyük kripto paradır. Küresel ticaretin %40’tan fazlası Güney Kore’deki borsalarda gerçekleşiyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Belirlenen Bu 3 Altcoin'de Birikim Başladı | Fırsat Zamanı mı?

Belirlenen Bu 3 Altcoin’de Birikim Başladı | Fırsat Zamanı mı?

Kripto paralar üzerinde çeşitli analizler yapması ile tanınan Santiment firması tarafından belirlenen 3 Altcoin’de birikim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.