Ana Sayfa / Haberler / Wirex, Mastercard’ın desteğiyle çok para birimli kripto kartını duyurdu
Wirex'in yeni Mastercard destekli kartı, Wirex uygulamasındaki 19 kripto ve fiat para birimi hesabına bağlanacak.

Wirex, Mastercard’ın desteğiyle çok para birimli kripto kartını duyurdu

Advertisements

Wirex, Mastercard’ın desteğiyle çok para birimli kripto kartını duyurdu.

Mastercard ana üyeliği verilen ilk kripto para birimi platformu olan Wirex , üyeliğin hemen ardından yeni bir çoklu para birimi kartı çıkaracak.Wirex, Londra merkezli bir kripto ödeme işlemcisidir ve Avrupa’da kripto kartlarını çıkarma lisansına sahip Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından düzenlenir . Çoklu para birimi Wirex Kartı, Mastercard tarafından desteklenecek ve Wirex uygulamasındaki 19 kripto ve fiat para birimi hesabına bağlanacaktır. Resmi bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Şirket, günlük ödemelerde kripto para biriminin kullanılmasını teşvik etmek amacıyla, şu ana kadar her mağaza içi işlem için kullanıcıları Bitcoin’de ( BTC ) % 1,5’e kadar geri ödeme ile ödüllendiren mevcut “Cryptoback” ödül programını da yükseltiyor .Şu andan itibaren, ödüller, müşterilerin yerel Wirex Token bakiyesinde yıllık olarak yüzde 6’ya varan ödüllerle çevrimiçi ve mağazada% 2’ye kadar çıkacak.

Mastercard teklifinin öncesinde, Wirex, ödeme çözümü şirketi LHV ile bir ortaklık üzerine inşa ederek başka birkaç yeni özelliği de kullanıma sunuyor. Avrupa Ekonomik Alanı’nda, şu anda yayında olan yeni özellikler, beş yeni para birimini desteklemeyi içeriyor: Coration Kuna, Çek korunası, Polonya zlotisi, Romen leyi ve Macar forinti. 

Mastercard ve Wirex ortaklığı

Bu yılın başlarında, platformu vurmak onun CEO göre “tipik sert cryptocurrency kullanıcısı olmayan” daha ana akım kullanıcıları arasında benimsediğini görmekteyiz, içinde üç milyon aktif kullanıcıları.Wirex’in hizmeti, 130 ülkedeki kullanıcıların kripto para birimlerini ve fiat para birimlerini mevcut bir özel Visa kartı ve mobil uygulamayı kullanarak harcamalarına izin veriyor.

Plastik ve kripto dünyaları arasında derinleşen entegrasyon işaretleri güçlü oldu ve hem Mastercard hem de Visa , önde gelen kripto para firmalarıyla iş ilişkileri kurmaya devam ediyor . Coinbase’in kartı, Amerika Birleşik Devletleri pazarında piyasaya sürülen ilk fiziksel kripto karttı ve hem Visa hem de Mastercard ödeme ağlarını destekledi .

Mastercard, bu yıl , kısa süre önce genişletilen kripto para birimi kart programına katılmak için aktif olarak kripto borsaları ve ödeme hizmeti sağlayıcıları aradı . Bu yaz, Visa’nın dijital para birimlerine yaklaşımının ana hatları, kripto para biriminin “fintech’lerin ötesinde çekişen bir kavram” haline geldiğini doğruladı.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.