Binance %20 İndirim
xrp haberleri

XRP Fiyatındaki Düşüşlerin Ardından Balinalar Ceplerini Dolduruyor

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP, kripto para piyasasında büyük bir satış trendi yaşanmasıyla bugün önemli bir darbe aldı. Ancak bu fiyat düşüşü, XRP’nin uzun vadeli büyümesini bozmuş görünmüyor. Yaşanan bu düşüşler, balinaların ceplerine daha fazla XRP eklemesine izin vermiş durumda.

Balinaların favori seçimi XRP

Verilere göre XRP fiyatı son 30 günde %46 arttı. Ancak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto varlıkların fiyatları aynı dönemde sırasıyla %4 ve %17 düştü. Buna ek olarak, XRP fiyatı son 24 saatte %1 ve 7 günde %6 düşmüş durumda. Fiyattaki bu düşüş ise balinaların ilgisini artırmış gibi duruyor. Whale Alerts’e göre, birden fazla kripto borsasından birden fazla anonim cüzdana 135 milyondan fazla XRP token aktarıldı.

Son 24 saat içinde balinalar 66 milyon dolardan fazla XRP satın aldı. Bunlar arasında kaydedilen en büyük işlem, 19,1 milyon dolardan fazla XRP’yi nakde çeviren bir balinaydı. İşlem, kripto borsası Bitstamp tarafından gerçekleştirildi. Bununla birlikte, aynı borsadan balinalar tarafından 86 milyondan fazla XRP satın alındı.

Whale Alert ayrıca yaklaşık 122 milyon XRP’nin bilinmeyen bir cüzdandan diğerine aktarıldığını bildirdi

XRP, haber yayın saatleri itibariyle ortalama 0,48 dolarlık fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %52 düşüşle 1,02 milyar dolara geriledi. SEC ile uzun bir yasal savaşa rağmen, XRP ilk 10 kripto para birimi listesinde kalmayı başardı. XRP’nin piyasa değeri ise 24 milyar dolar civarında. Bununla birlikte, önemli davalardaki son kararlar Ripple için iyi sonuç verdi. Bu, XRP lehine yatırımcı duyarlılığını artırıyor ve bu durum devam edebilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.