Ana Sayfa / Haberler / xToken Hack Saldırısının Kurbanı Oldu! Zarar Büyük
Bybit
xToken Hack Saldırısının Kurbanı Oldu! Zarar Büyük
xToken Hack Saldırısının Kurbanı Oldu! Zarar Büyük

xToken Hack Saldırısının Kurbanı Oldu! Zarar Büyük

Popüler DeFi projelerinden biri olan xToken dün bir hack saldırısının kurbanı olduğunu duyurdu. Bilgisayar korsanları tarafından akıllı sözleşmede yer alan bir açık xToken için yaklaşık 4.5 milyon dolara mal oldu.

xToken Hack Saldırısında Değer Kaybetti!

Coinmarketcap üzerinden alınan verilere göre xToken hack saldırısına uğradığı gün büyük bir kayıp yaşadı. O günkü 0.23 dolarlık noktasını kaybederek 0.07 dolara kadar düşen token projesi yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmış oldu. Ancak düşük hacimli olması nedeniyle bugün dip noktalardan yapılan alımların etkisi görülüyor. Bu sayede eski değerine ulaşamasa da 0.12 dolarlık değer bir başarı olarak sayılabilir.

Hack saldırısına uğrayan DeFi projesi haberleri son günlerde sıkça karşımıza çıkıyor. Bu noktada en büyük sorun da genel olarak akıllı sözleşmelerdeki bir açık olmakta. Eğer kripto para proje ekipleri bu noktaya daha çok çalışmazsa ilerleyen günlerde milyon dolarlık kayıpların devam ettiğini görebiliriz.

Binance Tarafından Listelenme İhtimali Bulunan Kripto Para Projeleri!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.