Ana Sayfa / Analizler / Yarılanmaya 3 Hafta Kala Bitcoin’de Neler Oluyor?
Yarılanmaya 3 Hafta Kala Bitcoin'de Neler Oluyor
Yarılanmaya 3 Hafta Kala Bitcoin'de Neler Oluyor

Yarılanmaya 3 Hafta Kala Bitcoin’de Neler Oluyor?

Advertisements

Blok ödülü yarılanması olayına son 3 hafta kala Bitcoin’de neler oluyor? Bitcoin yatırımcılarının ve özellikle de madencilerinin büyük bir merakla beklediği blok ödülü yarılanması olayı BTC piyasaları 7.625 dolardan işlem görüyor. Son birkaç günkü yükselişle birlikte bu seviyelere kadar çıkmayı başaran Bitcoin için umut edilen blok ödülü yarılanması öncesi biraz daha yükseliş göstermesi.

23 Nisan günü önemli bir ilerleyiş gösteren Bitcoin’de piyasalar halen direnci korumaya devam ediyor. Uzun zamandır önemli bir nokta olduğu belirtilen ve aşılması durumunda önemli bir ilerleme görüneceği kaydedilen 7.500 dolar seviyesi de sonunda aşılmış durumda. Birçok analiste göre BTC için bu seviyenin bir süre korunması gerekiyor. Blok ödülü yarılanması zamanına kadar bu seviyenin üstünde olunması durumunda önemli bir artış görülebilir.

Corona virüsü salgını nedeniyle herkesin evlerine kapandığı ve birçok borsanın dibi boyladığı şu günlerde kripto paralara olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu fırsatın da yeni yatırımcıları kripto paraya çekeceği ve bu sayede değerlerinin daha da artacağı konuşuluyor.

Altının inanılmaz bir yükseliş yaşadığı son günlerde dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’in neler yaşayacağını hep birlikte göreceğiz. Geride bıraktığımız 3 günde önemli ilerleme kateden BTC, yazının kaleme alındığı sıralarda 7.625 dolardan işlem görüyor. Bu fiyatın korunmasını umut eden madenciler halen endişelerini geride bırakabilmiş değil. Özellikle de insanların paralarını nakitte tutmaya karar vermeye başlamaları nedeniyle blok ödülü yarılanmasının çok da etki görmeyeceği düşünülmekte. İşe daha iyimser olarak bakan analistler ise Bitcoin’in blok ödülü yarılanması olayından olumlu etkileneceğini savunuyor. Her iki taraf da kendisine göre bir takım kanıtlar ortaya sürse de kripto para piyasalarının her zaman için sürprizlerle dolu olduğunu belirtmek gerek. Blok ödülü yarılanmasına son 3 hafta kalan Bitcoin’de yarılanma yaşandıktan sonra piyasanın değişimini hep birlikte göreceğiz.

Yapay Zeka Sayesinde Bitcoin Fiyatı 7 Gün Önceden Tahmin Edilecek

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Birimi

Advertisements Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Birimi Yatırımcılar düşüşlerde Bitcoin biriktiriyor ve 11.600 doların üzerindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.