Ana Sayfa / Bitcoin / Yeni Bir Araştırmaya Göre Bitcoin %100 Artacak
Yeni Bir Araştırmaya Göre Bitcoin 0 Artacak
Yeni Bir Araştırmaya Göre Bitcoin 0 Artacak

Yeni Bir Araştırmaya Göre Bitcoin %100 Artacak

Birkaç günlük düşük seyrin ardından tekrardan yükselişe geçen kripto para lideri Bitcoin için yeni yapılan bir araştırmaya göre %100 artacağı tahmininde bulunuldu. Son 12 saat içerisinde tekrardan 8.000 dolar üstüne çıkan kripto para lideri, çıkışına emin adımlarla devam ediyor. Yazının kaleme alındığı saatlerde 8.200 dolardan işlem görmekte. Önde gelen araştırma firmalarından birisi ise kripto para lideri Bitcoin’in yıl sonuna kadar %100 artacağını öne sürdü.

New York merkezli bir üst pazar stratejisi ve sektör araştırma firması olan Fundstrat Global Advisors, “Crypto Outlook 2020” adlı raporunu tanıttı. Raporun tamamı sadece müşteriler tarafından görüntülenebilirken, kripto boğası olarak tanınan Thomas Lee, bu raporun bir kısmını paylaştı.

Twitter hesabı üzerinden raporun bir kısmını paylaşan Thomas Lee, takipçileri tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Normal şartlarda rapor sadece müşterilere özel olarak sunulmaktaydı. Ancak, Lee bunun bir kısmını paylaşmayı başardı. Paylaşılan ekran görüntüsünde de Bitcoin’in %100 oranında değer kazanacağı yer alıyor.

https://www.habercoin.net/coinler/BTC/bitcoin/USD/ adresinde de yer alan bilgilerde Bitcoin’in nasıl bir seyir izlediği görülmektedir. Tabloya göre BTC, son 2 günlük düşüşün ardından toparlamış görünüyor. Şu anda 8.200 dolar civarlarından işlem gören Bitcoin için ay sonuna kadar bu seviyelerde olması öngörülmekte.

Mayıs 2020 tarihinde yaşanacak yarılanma olayı öncesi piyasaların aynı şekilde bu seviyelerde olacağı tahmin ediliyor. Ödüllerin yarıya ineceği işlem madenciler için kötü olarak görülse de piyasalar için olumlu olması beklenmekte. Birçok analistin 2020 tahminlerinin de bu olay nedeniyle yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar uçuk tahminler olsa da BTC için 2020 yılının yaklaşık 10.000 dolar civarlarında sonlanması bekleniyor. Halving işlemi sonrası yaşanacak hareketlenmeleri hep birlikte göreceğiz.

Paribu CEO’sundan Türkiye’de Kripto Paranın Durumu Hakkında Açıklamalar

 

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.