Binance %20 İndirim
Uniswap (UNI) Yüzde 20 Artışla Uçuşa Geçmiş Durumda

Yeni Fon Haberleriyle Uniswap (UNI) Fiyatında Yükseliş Beklentisi

Popüler bir merkezi olmayan kripto borsası olan Uniswap‘ın ana şirketi olan Uniswap Labs, bir sonraki fon toplama turunda 1 milyar dolarlık bir değerleme ile 100-200 milyon dolar toplamayı planlıyor. Polychain ve Singapur devlet varlık fonları da dahil olmak üzere birçok yatırımcı, Uniswap’ın bağış toplama turuna ilgi duyduğunu belirtmişlerdi. Duyurudan sonra ise, UNI’nin fiyatı birkaç saat içinde %5 artış yaşadı.

Uniswap Labs 100-200 milyon dolar toplamayı planlıyor

Kaynaklara göre, Uniswap Labs, değerlemesini artırmak için yeni bir fon toplama turunun ilk aşamasına hazırlanıyor. Merkezi olmayan kripto borsası Uniswap’ın arkasındaki şirket, 1 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmak için 100-200 milyon dolar toplamayı planlamakta.

Polychain ve Singapur’un devlet varlık fonlarının, fon toplama turuyla ilgilendikleri bildirildi. Diğer yatırımcılar ise anonim kalmayı istiyorlar.

Bağış toplama ayrıntıları Uniswap tarafından henüz açıklanmadı. Bununla birlikte, Uniswap Labs, Uniswap’ta birden fazla pazardan NFT ticaretini desteklemek gibi tekliflerini genişletmek için iddialı planlarını daha önce açıklamıştı. A16z ve Paradigm dahil olmak üzere risk sermayesi şirketleri Uniswap Labs’ın mevcut yatırımcıları konumunda. Şirket, Ağustos 2020’de A Serisi finansman turunda 11 milyon dolar topladı.

Buna ek olarak, Uniswap Labs, Uniswap’ın merkezi olmayan ekosisteminin büyümesini desteklemek için Uniswap Vakfı’nı oluşturmayı planlıyor. Uniswap daha önce Ethereum zincirinin PoS’a geçişinin web3’ün değiş tokuşuna ve genişlemesine yardımcı olacağını belirtmişti.

UNI fiyatı artışa geçti

Uniswap tarafından fon haberlerinin açıklanmasının ardından UNI’nin fiyatı %5’lik bir artış yaşadı. UNI fiyatı, küçük bir geri çekilmeden önce 6.66 dolara yükselmişti. Bu geri çekilmenin ardından da şu anda 6.43 dolardan işlem görüyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.