Ana Sayfa / Analizler / Yeni Haftada İzlenecek En İyi 5 Kripto Para Birimi: BTC, ETH, ATOM, NEO, CRO
Bitcoin ve Ethereum'un birkaç günlüğüne konsolide olması muhtemeldir ve bu durum, belirli altcoinlerin muhtemelen yükseliş trendine devam etmesine yol açar.

Yeni Haftada İzlenecek En İyi 5 Kripto Para Birimi: BTC, ETH, ATOM, NEO, CRO

Advertisements

Yeni Haftada İzlenecek En İyi 5 Kripto Para Birimi: BTC, ETH, ATOM, NEO, CRO

Bu Hafta İzlenecek En İyi 5 Kripto Para Birimi: BTC, ETH, ATOM, NEO, CRO

Bu hafta S&P 500, gün içi tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek ve Mart ortasında koronavirüs pandemisinin neden olduğu kayıpların% 100’ünü telafi ederek haber yaptı.

Buna rağmen, ABD borsalarının aşırı değerlenebileceğine dair işaretler var. Buffett göstergesi , ABD GSYİH ile Wilshire 5000 Göstergesi bölen bir analiz aracı, henüz 1.7 göstermektedir. Bu rakam, güçlü bir piyasa düzeltmesinin ardından gelen 1,71 ile dot-com döneminin zirvesine oldukça yakın.

Bununla birlikte, bugün ile dot-com dönemi arasındaki önemli bir fark, mevcut faiz oranlarının rekor düzeyde düşük olması ve merkez bankalarının ekonomiyi desteklemek için büyük miktarlarda para pompalamasıdır.

Bazı cepler balon gibi görünse de, yalnızca bu ölçüt nedeniyle borsaların çökmesi olası değildir.

Günlük kripto piyasa verileri görünümü

Günlük kripto piyasa verileri görünümü. Kaynak: Coin360

Borsa çökerse, Bitcoin ( BTC ) başlangıçta ekşi duyarlılık nedeniyle düşebilir, ancak fiyatın uzun süre düşük kalması pek olası değildir çünkü borsalarda pozisyonlarını satan tüccarlar paralarını park etmek için güvenli liman varlıklarına bakacaklardır.

Hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones tarafından yapılan son Bitcoin yatırımları ve Grayscale Investments ürünlerindeki artan kurumsal giriş , yatırımcıların Bitcoin’e bir değer deposu ve enflasyona karşı bir koruma olarak baktıklarını gösteriyor.

Son birkaç aydır birkaç altcoin Bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdi. Önümüzdeki birkaç gün içinde başarılı olabilecek birkaç altcoin’i inceleyelim.

BTC / USD

Boğalar, Bitcoin’i 17 Ağustos’taki 12.304,37 dolarlık direncin üzerine çıkardı, ancak bunun üzerinde kalamadı. Bu, 18 Ağustos’ta kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyonunu çekti ve fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (11.568 $) indirdi.

BTC / USD günlük grafik

BTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yönlü hareket göstergesinin bir bileşeni olan ortalama yön indeksi (ADX), 35’in üzerinde güçlü kalır, ancak pozitif yönlü gösterge (+ DI) ve negatif yön göstergesi (-DI) birbirine yaklaşmaktadır ve 20 günlük EMA yakın vadede menzile bağlı bir eylemi düşündürerek düzleşti.

Ayılar, BTC / USD paritesini 20 günlük EMA’nın altında tutabilirse, 11.000 – 10.900 dolarlık bölgeye düşüş mümkündür. Boğaların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir ve başarılı olurlarsa parite tekrar 12.304.37 $ ‘a yükselebilir. Bu direncin üzerindeki bir kırılma ve kapanma (UTC saati), yukarı hareketi yeniden başlatabilir.

Bununla birlikte, ayılar fiyatı 10.900 doların altına düşürürse, 10.400 doların yeniden test edilmesi muhtemeldir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir destektir, çünkü bu bozulursa, duygu büyük ölçüde olumsuz olacaktır.

BTC / USD 4 saatlik grafik

BTC / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

-DI + DI’nin üstünde ve 20-EMA 4 saatlik grafikte aşağı doğru eğiliyor, bu da ayıların kısa vadede üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. 20-EMA’ya geri çekilmelerde agresif bir şekilde satış yapıyorlar.

Olumsuz tarafı, 11.000 $ seviyesinin güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel. Güçlü bir sıçrama pariteyi birkaç gün için 11.000 $ – 12.304,37 $ aralığında tutacaktır.

İlk güç işareti 20-EMA’nın üzerinde bir kırılma olacak çünkü bu, kısa vadede duyarlılıkta bir değişiklik olduğunu gösterecek.

ETH / USD

Boğaların Ether’i ( ETH ) 415.634 $ ‘lık acil desteğin üzerinde tutamaması, kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyonuyla sonuçlandı. Bu, fiyatı olumsuz bir işaret olan 20 günlük EMA’nın (393 $) altına çekti.

ETH / USD günlük grafik

ETH / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Olumsuz taraftaki bir sonraki destek 366 dolar. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğaların bu desteği savunduğunu gösterecektir. 20 günlük EMA düzleşti ve + DI ve -DI birbirine yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bu, birkaç gün için 366-446.479 $ arasında olası bir menzile bağlı eyleme işaret ediyor. Aralığın üzerindeki bir kırılma, yükseliş trendini devam ettirebilirken, altındaki bir kırılma, sonraki desteğin 320 $ ‘dan düşmesine neden olabilir.

ETH / USD 4 saatlik grafik

ETH / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, -DI’nin + DI’nin üzerinde olduğunu ve 20-EMA’nın aşağı doğru eğildiğini gösteriyor, bu da kısa vadede ayılara avantaj sağlıyor. Daha önce, 366 dolarlık destek güçlü bir destek olarak hareket etmişti, bu nedenle boğalar bu seviyeyi tekrar savunmaya çalışacaklar.

Güçlü bir sıçrama, 415.634 $ ‘a yükselişe neden olabilir. Fiyat bu dirençten düşerse, birkaç günlük menzile bağlı eylem mümkündür.

Tersine, 366 dolarlık destek kırılırsa, 320 dolara düşmeye neden olabilecek büyük bir olumsuzluk olacaktır.

ATOM / USD

Cosmos ( ATOM ) bugün 7.249 dolarlık direncin üzerine çıktı ve bu büyük bir pozitif çünkü bu, yükseliş trendinin olası bir yeniden başlamasını gösteriyor. ADX 30’un üzerindedir ve + DI -DI’nin üzerindedir, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösterir.

ATOM / USD günlük grafik

ATOM / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar 7.249 $ ‘ın üzerindeki fiyatı kapatabilirse (UTC saati), dikkat edilmesi gereken bir sonraki hedef 8.50 $ ve ardından 10 $’ dır.

Bununla birlikte, ayılar daha yüksek seviyelerde satarsa ​​ve fiyatı 7.249 $ ‘ın altına çekerse, 6.604 $’ a düşmek mümkündür. ATOM / USD çifti bu destekten geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Tersine, eğer ayılar fiyatı 6.604 $ ‘ın altına düşürür ve sürdürürse, momentumun zayıfladığını gösterecektir. Bu desteğin altında 5,423 dolara düşme ihtimali var.

ATOM / USD 4 saatlik grafik

ATOM / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, alıcıların fiyatı 6.604 $ direncinin üzerine çıkmasının ardından yükseliş ivmesinin arttığını gösteriyor. Ayılar yukarı hareketi 7.249 $ ‘da durdurmaya çalışsa da, boğaların güçlü satın alması tüm satışları emdi.

20-EMA yükseliyor ve + DI -DI’nin üzerine çıktı, bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. 7.249 $ ‘ın altında bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığının ilk işareti olacak.

NEO / USD

NEO’daki ADX 57’nin üzerinde ve 20 günlük EMA (15.38 $) yükseliyor, bu da trendin boğaları desteklediğini gösteriyor. Ancak, ayılar yükselişi 19.82219 $ ‘dan durdurmaya çalışıyor.

NEO / USD günlük grafik

NEO / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu, 20 günlük EMA’da 16.72441 ABD Doları ve altında destek bulması muhtemel küçük bir düzeltme veya konsolidasyona neden olabilir.

NEO / USD çifti desteklerin herhangi birinden geri dönerse, boğalar bir kez daha fiyatı 20.9633 $ ‘ın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, yukarı yönlü bir sonraki hedef 25.23 dolar.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, momentumun zayıfladığını gösterecektir.

NEO / USD 4 saatlik grafik

NEO / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların agresif bir şekilde genel direnci 19.82219 $ ‘dan savunduğunu gösteriyor. Şu anda, 20-EMA yükseliyor, bu da avantajın boğalarda olduğunu gösteriyor.

Fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa, boğalar fiyatı direncin üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunacaktır. Başarılı olurlarsa, yükseliş eğilimi devam edecek.

Tersine, 20-EMA’nın altında bir kırılma, yükseliş momentumunu zayıflatacak ve 15.64796 $ – 16.72441 $ destek bölgesine düşüşe neden olabilir. Bu bölgeden bir sıçrama pariteyi birkaç gün için menzile bağlı tutabilir.

CRO / USD

Crypto.com Coin ( CRO ), geçtiğimiz birkaç gün için 0.15306 $ ile 0.176596 $ arasında sınırlandırıldı. Yükseliş trendinde, fiyat genel direnç yakınında konsolide olduğunda, bu olumlu bir işarettir çünkü boğaların aceleyle pozisyonlarını kapatmadıklarını gösterir.

CRO / USD günlük grafik

CRO / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

ADX 31’in üzerindedir ve + DI -DI’nin üzerindedir, bu da avantajın boğalarda olduğunu gösterir. Boğalar, 21 Ağustos’ta fiyatı 0.176596 doların üzerine çıkarmış olsalar da, daha yüksek seviyeleri sürdüremediler.

Bununla birlikte, olumlu olan şey, alıcıların fiyatın 20 günlük EMA’nın (0.164 $) altında kalmasına izin vermemiş olmasıdır. Boğalar fiyatı tekrar 0.176596 doların üzerine çıkarabilirse, yükselişin devam etmesi muhtemeldir.

İlk hedef 0,191101 dolar ve onun üstünde 0,20 dolar. Ayılar, CRO / USD çiftini 0,15306 $ ‘ın altına düşürürse bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

CRO / USD 4 saatlik grafik

CRO / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikteki 20-EMA sabittir, bu da boğalar ve ayılar arasında bir denge olduğunu göstermektedir.

Bununla birlikte, parite bir dizi yüksek düşükler oluşturdu, bu da yükselen bir üçgen modeliyle sonuçlandı ve bu da 0,176596 doların üzerinde bir kopuşta tamamlanacak ve kapanacak (UTC saati).

İlk zayıflık işareti, trend çizgisinin altında bir kırılma olacaktır. Böyle bir hareket, fiyatı 0.15306 $ ‘lık kritik desteğe çekebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine değiştirecektir.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

21 Ekim DeFi sektörü: Yükseliş ve düşüştekiler – PieDAO, DODO

Advertisements 21 Ekim DeFi sektörü: Yükseliş ve düşüştekiler – PieDAO, DODO Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.