Ana Sayfa / Bitcoin / “Yeni Teşvik Paketi Bitcoin’i 100.000 Dolara Taşıyabilir”
Yeni Teşvik Paketi Bitcoin'i 100.000 Dolara Taşıyabilir
Yeni Teşvik Paketi Bitcoin'i 100.000 Dolara Taşıyabilir

“Yeni Teşvik Paketi Bitcoin’i 100.000 Dolara Taşıyabilir”

Binance CEO’su CZ tarafından yapılan açıklamalarda “Yeni teşvik paketi Bitcoin’i 100.000 dolara taşıyabilir” sözü oldukça dikkat çekti.

Kripto para sektöründe tanınan bir isim olan Changpeng Zhao (CZ), yaptığı açıklamalarla tekrardan dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Birkaç gün önce Amerika Birleşik Devletleri merkez bankası (FED) tarafından açıklanan yeni teşvik paketi piyasaları tekrar hareketlendirmişti. Özellikle de kripto paralar için tekrar yükselişin başladığı bu dönemde Bitcoin’in 100.000 dolara kadar çıkabileceği düşünülüyor.

Binance CEO’su CZ tarafından yapılan bu yeni tahmin daha öncesinde bazı analistler tarafından da ortaya atılmıştı. Özellikle de mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen blok ödülü yarılanması olayının ardından bir fırlama yaşanacağı düşünülüyor. Böylesine bir hareketin gerçekleşmesi özellikle de madencilerin zor günlerden geçtiği şu günlerde ilaç gibi gelecektir.

Yapılan tahminlerin yıl sonuna kadar hedefine varması bekleniyor ve şu anki piyasa değerlerinin ay sonuna kadar korunması gerektiği düşünülüyor.Yazının kaleme alındığı sıralarda 6.645 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin, dün daha da düşük noktalardaydı. Haftaya iyi bir giriş yapan kripto para liderinin çıkışı şuan için zor gibi gözüküyor. Corona virüsünün piyasalar üzerinde yarattığı korku havası kripto paralar için de olumsuz etki göstermişti. Bu etki her ne kadar güçlü olsa da bir süre sonra kırılması bekleniyor. FED tarafından yapılan sınırsız nakit açıklaması ardından Bitcoin piyasaları tekrardan hareketlenmeye başladı. Kurumsal yatırımcıların tekrardan oyuna dönmesi ile birlikte daha fazla değer kazanabileceğini söyleyebiliriz.

Binance CEO’su CZ’nin konu hakkındaki yorumu şu şekilde olmuştu:

“Trilyonlardan konuşmaya alışmışken, 2 trilyon dolarlık piyasa değeri Bitcoin’i 100 bin dolara taşıyacaktır. Hayal etmesi zor bir rakam değil, değil mi?”

Geleceğin parası olarak düşünülen Bitcoin için sürekli olarak yüksek tahminler yapılmakta. Tekrardan ortaya atılan bu yüksek tahminin uzun vadede görülüp görülmeyeceğini merakla bekliyoruz.

Google Chrome Uzantısı Ledger Cüzdanlarından Kripto Çalma Girişiminde Bulundu

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Umutlandırdı

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Dikkatleri Üzerine Çekti

Uzun bir süredir analizleri ile ün salmış usta analist Benjamin Blunts (@SmartContracter), altcoin tahmini ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.