Ana Sayfa / Bitcoin / Yılbaşında Bitcoin Alanlar 10 Ayda %100 Kazandı
bitcoin gayrimaddi kıymet olarak tanımlandı
bitcoin gayrimaddi kıymet olarak tanımlandı

Yılbaşında Bitcoin Alanlar 10 Ayda %100 Kazandı

Advertisements

Bildiğimiz gibi geçtiğimiz günlerde kripto para fiyatlarında sert bir düşüş gözlemlemiştik. Hatta en sert düşüş bitcoin’de gerçekleşmişti.  Bitcoin düşüş günü 10 bin dolar seviyelerinde gezinirken 8 bin dolar seviyelerine düştü. Ancak buna rağmen bitcoin’den karlı çıkan sayısı hiç de az değil.

Bitcoin son birkaç gündür %10’un üzerinde bir düşüş kaydetmiş olsa da, 10 ay önce bitcoin alanların karı hiç de azımsanacak seviyede değil. Bitcoin geçtiğimiz yılbaşında 4 bin dolar civarındaydı. Şuan da 8 bin dolar civarında seyrediyor. Yani yılbaşında 100 bin dolar ile bitcoin alan birisi şuanda 200 bin dolara  sahip. Bitcoin bu yılın en çok kazandıran yatırım araçlarından biri oldu. Hem döviz bazında hem de TL bazında yüksek getiriler elde etti

Amerika’daki yatırım araçlarına baktığımızda, yılbaşında SP500 endeksine yatırım yapan birisi, %18 kar ederken, risk almayıp hazine bonosu veya tahvilini tercih edenler ise yüzde 2’den daha az kazandı.  Bitcoin ise tüm bunları geride bırakıp %100 civarında bir getiri sağladı.

Türkiye de ise altın son 1 yılda %15 yükselirken, devlet tahvilleri ise yüzde 20 civarında kazandırdı.  Yılbaşında dövize yatırım yapanlar ise sadece %8 kazanabildi.  Yılbaşında bitcoin alanlar dolar bazında %100 kar ederken TL bazında ise %129 kar etti. Böylelikle yılbaşında 100 bin TL ile bitcoin alan bir yatırımcı mevduatını 229,000 TL’ye çıkarmış oldu.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

TRY Endexli Stablecoin BiLira Geliyor

TRY Endexli Stablecoin BiLira Geliyor

Advertisements TRY endexli olarak işleyen stablecoin BiLira geliyor. Yakın zamanda piyasalara da açılan BiLira, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.