Binance %20 İndirim

Zelle Şirketinin Kurucusu Stellar Odaklı Girişimin CEO’su Oldu

Zelle Şirketinin Kurucusu Stellar Odaklı Girişimin CEO’su Oldu.

Zelle Stellar ile ilgili görsel sonucu

Stellar (XLM) odaklı kripto geliştirme şirketi Insterstaller kripto ödemeler için Zelle’in kurucusunu CEO olarak atadı.

Uluslararası ödemeler sistemi Stellar

Kennedy’nin ağı Zelle’in sitesinde açıklanan ödeme sistemi JPMorgan Chase Citi Bank of America ve farklı birçok finans kurumları tarafından kullanılmakta.Zelle’in 25 milyondan fazla kullanıcısının 50 milyar dolardan fazla işlemini gerçekleştirdiği söylenmektedir.

Interstellar, Kennedy ve takımının Stellar için yeni işler icra etmesini bekliyor. Kennedy düşüncelerini bu sözler ile belirtti.:

“Interstellar’da bir gerçek dünya problemini çözme fırsatı görüyorum. Günümüzde uluslararası ödemeler etkisiz, pahalı ve yavaş. Bu sorunun çözümünden milyonlarca kişi ve şirket yararlanabilir. Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), benim için en iyi blockchain tabanlı ödemeler ağı olan, hızlı ve uygun fiyatlı uluslararası ödemelere olanak sağlayan bir ağ geliştirdi.”ödemeler ağı olan, hızlı ve uygun fiyatlı uluslararası ödemelere olanak sağlayan bir ağ geliştirdi.”

 

Önümüzde uzun bir yol var

Kennedy öte yandan Stellar’ın ekosisteminin şuan bazı eksiklikleri olduğunu kabul etti. SDF gibi kar amacı gütmeyen bir kuruluşun bunu çözmek için uygun olmadığını belirtti. Kennedy bunun Interstaller’ın çözebileceğini söyledi ve şu sözleri ekledi.

“Bu noktada Interstellar devreye giriyor. Yapbozun eksik parçalarını Stellar ağının potansiyelini kullanması için ekleyeceğiz. Geri kalan problemleri de çözerek uluslararası ödemeleri milyonlarca şirket ve son kullanıcı için daha iyi hale getireceğiz.”

Tek duyuru bu değil

Interstaller ayrıca uzun zamnandır gizli yürütülen bir gelişme süreci içerisinde olan uygulama odaklı şirket Pogo’yu da idare edeceğini duyurdu. Sözü geçen şirketin cüzdanların birlikte çalışabileceği bir sistem üzerinde odaklanmış durumda.

“Hizmet faaliyete başladığında da göreceğiniz gibi Pogo Stellar’ın, ağın finansal oluşumlar arasındaki döviz tasfiyesi için düşük anlaşmazlıklı, yüksek likiditeli ve gerçek zamanlı koridorlar oluşturma yeteneği sayesinde eşsiz bir şekilde mümkün kıldığı bir tür uygulama.”

Bitcoin madenciliğinde artış bekleyen şirket, 2020 için fiyat tahmini verdi

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.